• Vianočná nálada

• Predvianočnú náladu sme si  spríjemnili mnohými milými aktivitami.

Príchodom Mikuláša, ktorý nezabudol aj an obyvateľov zariadení pre seniorov.

Koncertom pre zdravotníkov a pacientov v Považskobystrickej nemocnici. Žiaci a žiačky svojimi piesňami a
            dobrouom náladou rozžiarili srdcia zamestnancov, pacientov a všetkých prítomných. Sme radi, že aj takýmto výnimočným spôsobom zavítal aj do považskobystrickej nemocnice pravý duch Vianoc.

Krátkym vianočným pásmom sme potešili aj obyvateľov zariadenia pre seniorov KATKA.

Školská firma ŠIRUMA pripravila mnoho krásnych vianočných ozdôb a iných pekných darčekov na vianočné trhy. Nechýbala kapustnica a vianočný punč.

Posledný deň vyučovania sa stretli všetci žiaci a zamestnaci školy na nádhernom vianočnom pásme piesní, básní a vianočných príbehov.

A rozdali sme viac ako 800 balíčkov pre seniorov, ktoré sa vyzbierali v rámci akcie "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok".

• Exkurzia v Centre aktívneho starnutia v Bratislave

• Dňa 19.12.2022 sa žiaci III.C zúčastnili exkurzie v Centre aktívneho starnutia v Bratislave. Centrum sa zameriava na pohybový program zameraný na seniorskú populáciu. Žiaci si v rámci exkurzie vyskúšali tréning aquafitnes, mali tiež možnosť pozrieť si silový tréning seniorov zameraný na rozvoj sily, koordinácie a flexibility. Vypočuli si odbornú prednášku na tému Vplyv pohybovej aktivity na starnutie vedenú PhD. Viktorom Olivom. Žiakom bol predstavený záťažový test, ktorý sa vykonáva v rámci telovýchovných prehliadok a vybraný žiak si zmeral zloženia ľudského tela pomocou prístroja InBody, ktorý umožňuje rozlišovať jednotlivé telesné zložky.

• Naši talentovaní žiaci v Štrasburgu

• Víťazi súťaže Talent Považia sa zúčastnili zasadnutia Európskeho parlamentu v Štrasburgu, aj naša škola tu mala zástupcov. Lucia Šulyová bola výletom nadšená, povedala: „Po príchode sme si pozreli mesto, katedrálu Notre Dame, najstaršiu zachovalú budovu nemocnice za 17. storočia. Prešli sme celé mesto, uličky zapísané v zozname UNESCO. Prvý deň sme zakončili na vianočných trhoch. Druhý deň nás čakal hlavný bod programu Európsky parlament. Privítal nás pán poslanec Štefanec. Zúčastnili sme sa plenárneho parlamentného zasadnutia. Napriek neuveriteľnému počtu návštevníkov to bol úžasný zážitok.“

• Exkurzia Viedeň

• V utorok 13.12.2022 sme sa po troch rokoch dočkali a opäť sme mohli zorganizovať  zimnú exkurziu do Viedne. Počasie nám prialo, bolo príjemné a hlavne slnečné počasie. Najskôr sme navštívili  čokoládovňu Hauswirth v Kittsee, kde sme nakúpili výborné čokoládové sladkosti. Potom sme sa presunuli do centra Viedne, poprechádzali sme sa po meste, žiaci si mohli nakúpiť aj vianočné darčeky. Na záver sme ochutnali punč a rôzne dobroty na vianočných trhoch, kde sme si užili príjemnú predvianočnú atmosféru hlavne po zotmení, kedy bolo celé mesto krásne osvetlené.

• Bezpečne na internete.

• Ako si ochrániť svoje dáta na internete, ale aj svoje dobré meno a vytvárať inšpiratívny a ohľaduplný obsah na sociálnych sieťach. To sa dozvedeli naši prváci a druháci na vzdelávacom podujatí Internetová bezpečnosť pre deti a mládež, ktorá sa uskutočnila 8. decembra 2022 v Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici.​​​​​​​​​​​​​

Vzdelávacie podujatie sprostredkovalo Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky – Mgr. Dáša Hvolková, ktorá už niekoľko rokov pôsobí na Oddelení prevencie kriminality kancelárie MV SR. Lektor Ing. Viktor Šoltés, PhD. sa vo všeobecnosti venoval aj témam: online hrozby, grooming, online bezpečnosť, dezinformácie a hoaxy, šikana a kyberšikana. Ing. Viktor  Šoltés, PhD. pôsobí na Fakulte bezpečnostného inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline ako odborný asistent. Vo svojej práci sa venuje pedagogickej a vedeckovýskumnej činnosti  v oblasti kriminológie a prevencie kriminality.

Zdroj: Považské osvetové stredisko

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

• Olympiády zo SJL a literatúry sa dňa 9. 12. 2022 zúčastnilo 11 žiačok z 2. a 4. ročníka. Olympiáda mala tri časti: 1. časť: test online, 2. časť písomná - transformácia textu,3. časť ústna - prejav.

Na 3. mieste s počtom bodov 32 skončila Nikola Hijová, 2. miesto obsadila Natália Michalíková s počtom bodov 33 a na 1. mieste sa umiestnila Timea Čugová s počtom bodov 34. Víťazkám blahoželáme a hoci nikto nepostúpil do ďalšieho kola, ďakujeme za ich účasť na olympiáde.

• Účasť na krajskom kole súťaže Majster rétor/Master of rhetoric

• Dňa 30. novembra 2022 sa v Trenčíne konalo krajské kolo súťaže Majster rétor/Master of rhetoric. Našu školu reprezentovali traja žiaci: Andrej Peter Cíbik a Jakub Štefanec v slovenskej sekcii v kategórii starší žiaci a Michaela Chudíková v anglickej sekcii v kategórii mladší žiaci. Andrej Peter Cíbik sa spomedzi 17- tich súťažiacich vo svojej kategórii umiestnil na krásnom 6. mieste. Anglická sekcia bola veľmi náročná, pretože v nej súťažili v jednej kategórii aj žiaci z bilingválnych škôl a anglicky hovoriaci žiaci.

• ČERVENÉ STUŽKY - Symbol boja proti AIDS

• 16. ročník celoslovenskej kampane Červené stužky, do ktorej sa zapojila aj naša škola, prebiehal od 5. septembra a vrcholil 1.decembra na Svetový deň boja proti AIDS. V rámci kampanesa naša škola zapojila do rôznych aktivít, jednouz nich bola aj výtvarná súťaž. Do celoslovenského kola postúpili práce našich študentov - Dariny Holej, Vanesy Dúbravkovej a Kristíny Ďurekovej.Nosením červených stužiek študenti, pedagógovia a zamestnanci našej školy vyjadrili solidaritu v boji proti chorobe AIDS.