• Pre štvrtákov maturitný týždeň, pre ostatných týždeň plný aktivít.

• Tento týždeň nebol taký typický školský týždeň. Zatiaľ čo štvrtáci naposledy odpovedali, tentokrát pred maturitnou komisiou, treitiaci začali mesačnú odbornú prax na pracoviskách, prváci a druháci mali netradičné vyučovanie.

Žiaci prvého ročníka odboru praktická sestra sa zúčastnili exkurzie v NsP Považská Bystrica. V rámci exkurzie mohli vidieť sádrovňu, ošetrovacie jednotky alebo diagnostické pracovisko.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva si pre druhákov pripravil prednášku "Hygiena rúk zdravotníkov".

Kurátori výstavy, renomovaní znalci umenia a histórie, licitátori výtvarných diel,... To všetko zažili na vlastnej koži študenti 1. C  a 2.C v MG ART GALÉRIA na výstave ,, Transformácia svetla" Zoltána Agócsa.

Manipulátor, manipulatívne správanie, kontramanipulácia- pojmy, ktoré si študenti osvojili v rámci prednášky ,,Ako sa brániť manipulácií vo vzťahoch ", ktorú  pripravilo Považské osvetové stredisko. Študenti sa dozvedeli ako manipuláciu identifikovať, ako sa jej brániť a vyvarovať.

Druháci si vyskúšali edukatívnu hru EDU LARP a v stredu  všetci navštívili Kino Mier, aby videli a počuli

komentovanú projekciu zo sveta kinematografie "Svet médií".

A študenti odboru masér navštívili kúpele Spa_aphrodite Rajecké Teplice. Žiaci videli oddelenie balneologie , vonkajšie a vnútorne bazény a krásne hotelové izby a interiér kúpeľov.

• Naši žiaci na zahraničnej stáži v rámci ERASMUS+

• Blíži sa koniec školského roka a pre tretiakov sa už začal Erasmus+. Ako prví sme začali vo FN v Hradci Králové v Českej republike. Po pár dňoch prebehla adaptácia, zoznámenie sa s  novým prostredím, s organizáciou práce na jednotlivých klinikách. Pracujeme na klinike brušnej chirurgie, kardiochirurgickej a onkologickej klinike.Začíname pozvoľna od úpravy postelí, meraní vitálnych funkcií,  cez príjem pacientov, aplikáciu injekcií, preväzy rán....

• Viete čo je LARP? Naši druháci si to vyskúšali na hodinách dejepisu a občianskej náuky.

• LARP (live action role-playing game)  -  označenie druhu hier naživo. EDU LARP je forma zážitkového vzdelávania, kde každý hráč má pridelenú rolu postavy, ktorú počas hry fyzicky stvárňuje. Každá postava má vytvorený charakter, podľa ktorého za ňu hráč koná.

Rozuzlenie príbehu  nie je pevne stanovené a je na aktivite hráčov, ako sa rozhodnú rôzne  situácie vo svojich rolách vyriešiť. Naša hra bola orientovaná na výchovu k demokracii. Hru  moderovali skúsení  lektori  organizácie YouthWatch. Hru sme mohli hrať aj vďaka Grantovému programu Nadácií ZSE "Výnimočné školy", za čo veľmi pekne ďakujeme.

• Exkurzia Viedeň

• Dňa 2. 5.2024 sa žiaci prvých ročníkov zúčastnili exkurzie vo Viedni v rámci projektu Zážitkové vzdelávanie. Navštívili sme inovatívne centrum finančného vzdelávania FLIP, kde sa žiaci mali možnosť zdokonaliť vo  finančnej gramotnosti  prostredníctvom hier a multimediálneho obsahu. Návštevou historického centra Viedne si žiaci zážitkovou formou prehĺbili vedomosti z predmetu dejepis. Na záver si všetci užili atrakcie v zábavnom parku Prater.

• sekretariát: 042/432 14 46
          riaditeľka: 042/432 68 25