• Naši ,,Erasmáci " na výlete v Prahe

• Cez  víkend sa ,,Erasmáci " z Hradca Králové vybrali na poznávanie hlavného mesta Českej republiky. I keď nám počasie neprialo, stihli sme si prezrieť medzi kvapkami dažďa Václavské námestie, orloj, prešli sme Karlovým mostom, videli tančící dúm, pozreli expozíciu heydrichiády  v pravoslávnom kostole sv. Cyrila a Metoda, expozíciu morských medúz na Pankráci, obzreli Prahu z výšky  z  veže  Petřín a tam aj prešli cez  zrkadlové bludisko. Nedeľu  sme strávili hodinovou jazdou turistickým vláčikom po  pamiatkach Prahy a potom navštívili bývalého absolventa našej školy na jeho pracovisku  -  na geriatrickej klinike  vo FN  v  Motole. Previedol nás po pracovisku a mali sme možnosť porovnať  systém práce s nemocnicou v Hradci Králové, ale i  s tou našou v PB. Podvečer sme sa vrátili naspäť, pokračovať v práci vo FN v HK.

• Náš ERASMUS+ pokračuje v Brne

• Vybraní žiaci tretieho ročníka pracujú vo FN u sv. Anny na pracoviskách: neurologickej kliniky, internej kardioangiologickej kliniky, klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku a chirurgickej klinike. Adaptáciu už mamé úspešne za sebou a užívame si voľný čas v zaujímavom meste. Cez víkend nás čaká výlet do Prahy.

• Na Zdravotke sa rapovalo

• Žiaci a žiačky Strednej zdravotníckej školy v Považskej Bystrici mali možnosť zažiť jeden z novších vzdelávacích projektov organizácie Post Bellum Pamäť v metaforách, ktorý spája históriu s moderným umením a priamo zapája žiakov do kreatívneho spracovania historických, hodnotových a občianskych tém umeleckým spôsobom.  V tomto prípade sa žiaci učili kreatívnou a zážitkovou formou učili, ako a o čom všetkom sa dá napísať dobrý rapový či básnický text.

Workshop viedol známy raper Tono S., ktorý žiakom predstavil formy písania, témy, o ktorých sa môže písať. Žiaci a žiačky si následne mohli sami vybrať tému, o ktorej chceli písať a v skupinách alebo individuálne napísať svoj vlastný text. Ten mohli potom predniesť pred spolužiakmi alebo tí odvážnejší si ho mohli zarapovať na mikrofón do beetu, pod producentským dohľadom lektora.  Žiaci boli podľa slove lektorov veľmi aktívni a šikovní.  Workshop si pochvaľovali aj samotní žiaci: „Boli úžasní. Všetko bolo prezentované veľmi zaujímavou formou a najviac sa mi páčilo písane vlastných textov. Dúfame, že ešte niekedy prídu na našu školu.“ Aj pani riaditeľka bola spokojná: „Veľmi by sme sa chceli poďakovať organizácii Post Bellum a lektorovi Tonovi S. za návštevu, dúfame, že to nebola naša posledná spolupráca.“

• Návšteva SNG a SND

• Dňa 24. 5. 2024 sa vybraní žiaci našej školy zúčastnili divadelného predstavenia „Malé ženy“ v Slovenskom národnom divadle. Žiaci sa oboznámili s divadlom – jednou z foriem literárneho umenia, mali možnosť zažiť, ako vyzerá divadelné predstavenie a čo všetko je potrebné, aby sa divadelné predstavenie mohlo uskutočniť

Žiaci si osvojili tiež zásady spoločenského správania (vhodné oblečenie do divadla a kultúra divadla).

Žiaci taktiež navštívili Slovenskú národnú galériu, ktorá je jedna z významných kultúrnych a umeleckých inštitúcií. Ponúka pre študentov vzdelávacie programy. Žiaci mali možnosť stretnúť sa s originálmi umeleckých diel, spoznať galériu a preskúmať jednotlivé výstavy a expozície v rešpektujúcej a tvorivej atmosfére neformálneho vzdelávania

• Školská akadémia

• Opäť jeden z výnimočných dní... Obzreli sme sa za školským rokom 2023/2024, spoznali sme študentky ročníka, pozreli si krásne vystúpenia našich žiakov a nakoniec sme zvládli aj to najťažšie a zároveň najkrajšie - rozlúčili sme sa s našimi štvrtákmi... Aj o tom bola Školská akadémia 2024 .

• sekretariát: 042/432 14 46
          riaditeľka: 042/432 68 25