• Školské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti

• Dňa 7. februára 2024 sa uskutočnilo školské kolo 46. ročníka súťaže „Stredoškolská odborná činnosť“. Žiačky a žiaci našej školy sa na nej predstavili so skutočne zaujímavými témami z oblasti zdravotníctva, psychológie a biológie.

V kategórii biológia sa predstavil:

Ján Švaňa – Pestovanie rastlín v domácnosti

odbore zdravotníctvo, farmakológia boli porote prezentované  tieto práce:

Lívia Holúbková, Alexandra Mária Bartošová – Inklúziou k poskytovaniu prvej pomoci

Natália Braciníková – Apiterapia

Lucia Osrmanová – Diabetes Melitus.

kategórii pedagogika, psychológia a sociológia sa predstavili:

Adriana Snováková, Kristína Mončeková, Laura Mončeková – Naša Enerike

Práce aj ústne prezentácie boli na veľmi peknej úrovni. Všetci účastníci veľmi odborne, vecne odprezentovali svoje práce a tiež vedeli reagovať na otázky poroty.

Do obvodného kola nakoniec odborná porota posunula práce Jána Švaňu, Lívie Holúbkovej a Alexandry Márie Bartošovej, Lucii Osrmanovej a Adriany Snovákovej, Kristíny Mončekovej a Laury Mončekovej.

Obvodné kolo sa uskutoční dňa 7. 3. 2024 na Obchodnej akadémii v Považskej Bystrici.

Postupujúcim súťažiacim držíme palce, aby ich práce zaujali i vo vyššom kole súťaže.

• Dni profesie v Bytči

• Dňa 6.2 2024 sa naša škola zúčastnila na Dňoch profesie v Bytči, kde sme predstavili naše študijné odbory: praktická sestra a masér.