• Prvá pomoc v Klube dôchodcov v Považskej Bystrici

• Dňa 16.5.2023  vybraní žiaci školy prezentovali ukážky prvej pomoci  v Klube dôchodcov v Považskej Bystrici. Účastníci si precvičili kardiopulmonálnu resuscitáciu na figuríne, znehybnili zlomeninu, ošetrili rany, podali prvú pomoc pri dusení.

• Žiaci ZŠ z Udiče si u nás precvičili poskytovanie prvej pomoci

• Dňa 12.5.2023 navštívili našu školu žiaci 7. ročníka ZŠ Udiča. Dozvedeli sa základné informácie o prvej pomoci. Naši druháci si pre nich pripravili praktické ukážky, žiaci si precvičili kardiopulmonálnu resuscitáciu na figuríne, na modeloch rán zastavili krvácanie, podali prvú pomoc pri dusení a zlomeninách.

• Zážitkové vzdelávanie vo Viedni.

• Dňa 4.5.2023 sme opäť po roku absolvovali exkurziu vo Viedni. Najskôr sa žiaci dozvedeli mnoho zaujímavých informácií o OSN, ktorá má práve vo Viedni svoje sídlo. Náš výlet pokračoval v krásnom slnečnom počasí prehliadkou historického centra mesta. Tu mohli žiaci obdivovať impozantné pamiatky nádhernej Viedne. A na záver nemohol chýbať zábavný park Prater s kolotočmi a mnohými atrakciami, kde sa všetci poriadne vybláznili.

• Exkurzia v Múzeu SNP v Banskej Bystrici.

•  Vo štvrtok 4.5 boli študenti obohatení o ďalšie zaujímavé informácie z dejín. Vypočuli sme si pútavé príbehy, vďaka ktorým sme sa dozvedeli veľa nového. To, že je Banská Bystrica krásne mesto sme už vedeli, avšak utvrdili sme si to počas jej prehliadky.

• Žiaci Základnej školy z Púchova si u nás precvičili poskytovanie prvej pomoci

• V dňoch 3.5. a 5.5 2023 navštívili našu školu žiaci 7. ročníka ZŠ Komenského v Púchove. Dozvedeli sa základné informácie o prvej pomoci. Členovia  krúžku prvej pomoci si pre nich pripravili praktické ukážky, žiaci si precvičili kardiopulmonálnu resuscitáciu na figuríne, na modeloch rán zastavili krvácanie, podali prvú pomoc pri dusení a zlomeninách.