• Vďaka

• Veľké poďakovanie patrí našim 8 žiačkam externého štúdia 1.VS2 triedy, ktoré finančne prispeli a zorganizovali finančnú zbierku pre interné oddelenie ženy, kde aktuálne vykonávajú ošetrovateľsku starostlivosť. Z finančnej zbierky bolo zakúpených 35 vankúšov, obliečky pre celé oddelenie, podnosy a poháre pre všetky pacientky. Veľké ďakujeme.

• Prvá pomoc v 3. ZŠ v Považskej Bystrici

• Dňa 28.11.2023 sa žiaci našej školy stali lektormi prvej pomoci. Realizovali výuku pre žiakov 3. a 4. ročníka 3. ZŠ v Považskej Bystrici. Pripravili si prednášky z vybraných tém prvej pomoci. Spolu s praktickými ukážkami ich prezentovali žiakom ZŠ, ktorí si precvičili kardiopulmonálnu resuscitáciu na figuríne, znehybnili zlomeninu, ošetrili rany, podali prvú pomoc pri dusení.

• Exkurzia v kúpeľoch Piešťany

• Žiaci 4.C v odbore Masér sa  zúčastnili odbornej exkurzie v Kúpeľoch v Piešťanoch. Videli sme rôzne procedúry fyzikálnej terapie a balneoterapie.

• Školské kolo olympiády cudzích jazykov

• Dňa 22.11.2023 sa konalo na našej škole školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Súťaž prebiehala písomnou a ústnou formou. Písomná časť obsahovala 3 časti: počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením, gramatickú časť. V ústnej časti žiaci pracovali s vizuálnym podnetom a dialógom.

1. miesto: Petra Brťková, II.C

2. miesto: Alžbeta Budayová, III.A

3. miesto: Lucia Osrmanová, IV.B

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a víťazke želáme veľa šťastia v ďalších kolách.

• Imatrikulácie 2023

• V stredu 15. 11. 2023 sa na našej škole konali imatrikulácie prvákov. Tí museli splniť rôzne súťažné úlohy, aby sa mohli stať súčasťou našej „zdravoťáckej“ rodiny nielen na papieri.

Prváci si zodpovedne pripravili a nachystali, čo im organizátorky – členky Študentského parlamentu – zadali. Pripravili si vlajku, ktorá vystihovala ich triedu, a tanečnú choreografiu k známym filmom a seriálom. Potom súťažili v rôznych disciplínach, ako napr. „gordický uzol“, v ktorom museli ukázať tímového ducha, či „Rebekin legendárny kvíz“, v ktorom museli preukázať už nadobudnuté vedomosti z odborných predmetov.

Bolo to napínavé, ale po sčítaní bodov za program a súťaže nakoniec zvíťazili maséri z I. C. Po imatrikulovaní prvákov nasledovala zaslúžená voľná disciplína – diskotéka.

Ďakujeme dievčatám zo Študentského parlamentu za organizáciu a vidíme sa o rok.

• Volejbal MIX – okresné kolo

• Dňa 15.11.2023 sa uskutočnilo na obchodnej akadémii okresné kolo v MIX volejbale, kde si spolu zahrali dievčatá a chlapci proti ostatným školám. Naši študenti si na súťaži zmerali sily s ďalšími školami, kde nazbierali skúsenosti do ďalších ročníkov.

• DIGITÁLNY MANAŽMENT A WELLBEING

• V pondelok, 6. novembra 2023 prváci na hodinách informatiky  diskutovali o zaujímavých témach - DIGITÁLNY MANAŽMENT A WELLBEING  Vzdelávacie podujatie pripravilo Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici a Digitálna inteligencia v Bratislave – digiQ. Edukatívne aktivity boli zrealizované v rámci projektu KULTÚRA ČLOVEKA – KULTÚRA SPOLOČNOSTI, ktorý je financovaný z Fondu na podporu umenia.

Prednáška poukazovala na riziká používania technológií a o opatrenia, ktoré vedú k celkovej odolnosti. Mgr. Lucia Macaláková z digiQ porozprávala študentom, ako si prostredníctvom manažovania môžeme zabezpečiť digitálny wellbeing.

.

• Keď vyučujú žiaci.

• Žiaci 2.A a 2.B si pripravili na hodine anatómie prezentácie jednotlivých zložiek potravy. Prostredníctvom prezentácie nás oboznámili o pozitívnych a negatívnych účinkoch jednotlivých zložiek potravy a praktických radách pri ich príjmaní.

• Zdokonaľujeme sa.

• Štvrtáci v odbore masér absolvovali workshop na tému cvičení SM. Učiteľka a fyzioterapeutka Mgr. Hanulíková našich žiakov uviedla do základov techník cvičení. Žiaci si mohli vyskúšať rôzne druhy cvikov ktoré sú zamerané na prevenciu a liečbu ochorení pohybového aparátu.

• Projekt eTwinning pokračuje aj tento školský rok.

• Žiaci našej školy opäť spolupracujú s francúzskou školou Cestac La Gardiole v meste Gigean. Vďaka projektu sú hodiny jazykov na našej škole pestré. Vieme sa virtuálne preniesť niekoľko tisíc kilometrov a takýmto spôsobom navzájom spoznávať a vymieňať skúsenosti a vedomosti medzi žiakmi našej a francúzskej odbornej školy. Tešíme sa na ďalšie spolupráce s inými školami vo svete .

• ŠTUDENTSKÁ KVAPKA KRVI

• ako každoročne, aj tento rok sa  naši študenti rozhodli podporiť bezpríspevkové darcovstvo krvi a boli darovať krv v rámci kampane ŠTUDENTSKÁ KVAPKA KRVI.