• Prvá pomoc pre deti v materskej škole

• 21.9.2024 prebiehal v Materskej škole Grznára v Považskej Bystrici Deň prvej pomoci, ktorého sa zúčastnili deti aj rodičia. Pripravili sme ukážky KPR, prvú pomoci pri krvácaní, zlomeninách, dusení. Deti, ale aj rodičia si všetko precvičili na našich modeloch a aj na plyšových medvedíkoch .

• Poradňa zdravia na Ďurďovskom výstreku.

• Dňa 9.9.2023 sme sa zúčastnili Ďurďovského výstreku -Finále Slovensko- moravskej hasičskej ligy v areáli DHZ Ďurďové.

V našom stánku sme v rámci Poradne zdravia merali TK, glykémiu, krvnú skupinu, BMI.

Návštevníci hasičskej súťaže si mali možnost vyskúšať okuliare simulujúce opitosť a odbor masér sa postaral o masáž pomocou masážneho prístroja,či príjemnú masáž rúk.

• Prezentácia zahraničných stáží študentov

• Dňa 6. 9. 2023 žiaci štvrtých ročníkov prezentovali mladším žiakom svoje skúsenosti a zážitky, ktoré získali vďaka projektu Erasmus+. Projektu sa zúčastnili žiaci z odboru praktická sestra i masér. Odbornú prax vykonávali v Českej republike, konkrétne v Ostrave a Prahe a v Španielsku,v meste Malaga. Počas praxe sa žiaci zoznámili so systémom zdravotnej a ošetrovateľskej starostlivosti v zahraničí, ale taktiež mali možnosť spoznať kultúru a zvyky danej krajiny. Žiakom tretích ročníkov sa snažili predstaviť možnosti a výhody, ktoré účasť v programe Erasmus+ ponúka.