• Svetový deň Downovho syndrómu

• Aj na našej škole sme sa zapojili do ponožkovej výzvy

21. marec - svetový deň Downovho syndrómu. Svoje sympatie a podporu l'udom s DS sme vyjadrili obutím ponožiek rôznych farieb a vzorov.

• Súťažná prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.

• Dňa 21. marca 2023 sa uskutočnilo v našej škole školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Svojím prednesom sa porote a divákom predstavili 4 recitátori. Porota v zložení pani riaditeľky PhDr. K. Podolanovej, pani zástupkyne Ing. V. Sokolovej, PaedDr. M. Hrenákovej, Mgr. K. Drápalovej a Mgr. M. Klabníkovej udelila v kategórii poézia: 1. miesto Jurajovi Zvarovi z II. B triedy a 2. miesto Andrei Frniakovej z II. B triedy. V kategórii próza sa na 1. mieste umiestnila Lucia Turiaková z II. B triedy a na 2. mieste sa umiestnila Lucia Osrmanová z III. B triedy. V závere podujatia víťazom odovzdala pani riaditeľka PhDr. K. Podolanová diplomy, knižky a malé suveníry s logom školy. Ďakujeme všetkým recitátorom za účasť a ich interpretácie umeleckého textu, budeme sa na nich tešiť v ďalších literárnych súťažiach a veríme, že už teraz sú príkladom pre mnohých ostatných študentov.

• ARTEDEŇ

• Dňa 8.3.2023 sa na našej škole uskutočnil ARTEDEŇ - svetový deň arteterapie

Arteterapia slúži k rehabilitácii, psychickému uvoľneniu a k odbúravaniu stresu. A práve tomu sme sa na našej škole počas ARTEDŇA venovali.

Na každej hodine si žiaci mohli prvých desať minút vymaľovať antistresové omaľovánky , aby sme tak predišli zbytočnému stresu a napätiu, ktorému môžeme byť vystavení pri veľkom množstve povinností .

• Zamrznutá III.C

• Zatiaľ, čo sa maturanti potili pri maturitných písomkách, maséri z III.C  "mrzli". Na vlastnej koži si mohli vyskúšať krátky pobyt v kryokomore a priaznivé účinky negatívnej termoterapie na zdravie.

• Študentky SZŠ úspešné v obvodnom kole súťaže SOČ

• Dňa 17. marca 2023 sa na Obchodnej akadémii v Považskej Bystrici uskutočnilo obvodné kolo súťaže „Stredoškolská odborná činnosť“, ktorého sa zúčastnili aj študentky našej školy.

Účastníčky školského kola reprezentovali Strednú zdravotnícku školu s prácami z odborov Zdravotníctvo a farmakológia; a Pedagogika, psychológia a sociológia.

Regionálnej porote v kategórii Zdravotníctvo a farmakológia predstavili svoju prácu Klaudia Hošková – Rakovina krčka maternice a Karolína Brindzová – Rakovina prsníka.

V kategórii Psychológia, pedagogika a sociológia našu školu reprezentovali Ľubomíra Janíčková – Tímea Okrajková – Anorexia a Bianka Pogranová – Tréma. Všetky dievčatá sa svedomito pripravili a odprezentovali pripravené  práce na vysokej úrovni. Klaudia Hošková, Ľubomíra Janíčková a Tímea Okrajková postúpili do krajského kola súťaže, ktoré sa uskutoční dňa 31. 03. 2023 na Strednej odbornej škole v Starej Turej, kam tiež automaticky postúpili práce Adriany Hudákovej – História Púchova a Natálie Braciníkovej - Plasty.

Študentkám držíme palce, aby v silnej konkurencii čo najlepšie obstáli. Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

• Exkurzia v Národnom endokrinologickom a diabetologickom ústave v Ľubochni

• Dňa 13. 3. 2023 sa trieda III.A a III.B zúčastnili exkurzie v Národnom endokrinologickom a diabetologickom ústave n.o. v Ľubochni. Žiaci sa dozvedeli množstvo informácii o DM, jeho komplikáciách, inzulíne /užitočných radách v súvislosti s jeho podávaním. Ďalšími prednáškami boli diabetická noha, špecifiká liečby DM u detských pacientov, inzulínovej pumpe a dietoterapii s praktickými ukážkami počítania sacharidových jednotiek. Exkurzia bola veľmi prínosná, žiaci sa dozvedeli množstvo nových informácii, ktoré určite využijú počas svojho štúdia.