• Župná kalokagatia - mladý záchranár

• V septembri sa naši žiaci zúčastnili  súťaže ,,Župná kalokagatia - mladý záchranár” v Trenčíne.

Súťaž je určená pre päťčlenné zmiešané družstvá žiakov stredných škôl a je orientačným, športovo branným behom v teréne v dĺžke 3 km. Na vytýčenej trati je 6 kontrolných stanovíšť, na ktorých sú pretekári bodovo hodnotení za odpovede na otázky z oblasti: zdravotnej , geografickej , histórie , občianskej, športu , dopravy , civilnej ochrany , BOZP, anglického jazyka a ekonomiky .

Naši študenti si zmerali sily s ďalšími školami z Trenčianskeho kraja.

• BIELA PASTELKA

•

Dňa 23.9. sme sa aj my zapojili do verejnej zbierky BIELA PASTELKA  a naši žiaci vyzbierali v uliciach mesta krásnych 286€.  Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Ďakujeme všetkým, ktorí sa svojím príspevkom rozhodli podporiť nevidiacich a slabozrakých  v ich úsilí o samostatný a plnohodnotný život.

• Prvá pomoc pre žiakov 5. ZŠ v Považskej Bystrici

• Dňa 21.9.2022  sme opäť boli v akcii. V 5. ZŠ Slovenských partizánov v Považskej Bystrici naši akční žiaci realizovali výuku prvej pomoci pre žiakov 8. ročníka. Pripravili sme si prednášky z vybraných tém, spolu s praktickými ukážkami sme ich prezentovali žiakom ZŠ, ktorí sa dozvedeli základné informácie o  poskytovaní prvej pomoci, precvičili si kardiopulmonálnu resuscitáciu na figuríne, znehybnili zlomeninu, ošetrili rany.

• Prvá pomoc v ZŠ Beluša

• Dňa 16.9.2021 sa šikovní žiaci našej školy stali na celé dopoludnie lektormi prvej pomoci. V rámci účelového cvičenia  realizovali výuku pre žiakov 7. až 9. ročníka  ZŠ v Beluši. Pre žiakov si pripravili prednášky z vybraných tém predmetu Prvá pomoc. Spolu s praktickými ukážkami ich prezentovali žiakom ZŠ, ktorí si precvičili kardiopulmonálnu resuscitáciu na figuríne, znehybnili zlomeninu, ošetrili rany, podali prvú pomoc pri dusení.

• Štátna tajomníčka Ministerstva zdravotníctva otvorila nový školský rok

•

Štátna tajomníčka Ministerstva zdravotníctva Mgr. Lenka Dunajová Družkovská otvorila na našej škole nový školský rok. Učiteľom, žiakom i nepedagogickým pracovníkom zaželala  veľa úspechov. S úsmevom a uznaním spomínala na svoje študentské roky, ktoré prežila práve na Strednej zdravotníckej škole v Považskej Bystrici.

Zároveň vyzdvihla aj úspechy školy, ktorá sa za minulý rok stala najlepšou strednou školou v Trenčianskom kraji. Študentom a študentkám pripomenula tiež dôležitosť a krásu ich budúcej profesie a prisľúbila snahu o zlepšenie podmienok v zdravotníctve. Štátna tajomníčka vyzdvihla, akým spôsobom škola napreduje a vedie svojich študentov a študentky a zaželala všetkým úspešný školský rok.