• Úspešní v projekte ERASMUS+

• I v tomto roku sme sa dostali do výberu projektov, ktoré budú podporené v rámci ERASMUS+ pre šk. rok 2022/2023. Vďaka tomuto projektu budú môcť naši žiaci počas dvojtýždennej zahraničnej stáže spoznať prácu masérov a zdravotníckych asistentov v Španielsku a v Českej republike a sami sa prakticky zdokonaliť.

• Exkurzia do Viedne

• Dňa 19.5.2022 sa žiaci našej školy mohli opäť po dlhšom čase zúčastniť exkurzie do Viedne a pokračovať tak v našej každoročnej tradícii. Tento rok sme navštívili múzeum Haus des Meeres, kde si mohli žiaci pozrieť veľmi zaujímavé a naozaj autentické expozície akvárií a terárií. Náš výlet pokračoval prehliadkou historického centra mesta. Tu mohli žiaci obdivovať impozantné pamiatky nádhernej Viedne. A na záver nemohol chýbať zábavný park Prater s kolotočmi a mnohými atrakciami, kde sa všetci poriadne vybláznili. Celý deň ubehol veľmi rýchlo. Určite bol pre všetkých veľkým prínosom, pretože sme sa zabavili, ale aj dozvedeli nové zaujímavé informácie. Už sa tešíme na zimnú Viedeň.

• Učíme sa pomáhať, učíme sa dávať...

• Aj oslávenie vstupu do dospelosti môže byť dôvodom ako dať kúsok seba...DAROVAŤ KRV.Vďaka a aj blahoželanie patrí žiakovi 3.A triedy Jánovi Mozsimu.Dúfame, že jeho záslužný čin budú nasledovať aj ďalší "dospeláci."

• Exkurzia v nemocničnej lekárni.

• Odbornú prax si tretiaci osvieživili exkurziou v nemocničnej lekárni. Dozvedeli  sa, že naša nemocničná lekáreň je jedinečná na Slovensku svojím automatickým systémom vydávania liekov a materiálu. Exkurzia bola doplnená zaujímavou besedou s vedúcim lekárnikom Mgr Michalom Smolnickým. Ďakujeme.

• Naše vyučujúce na stáži v rámci ERASMUS+

• Čo o nich na SZŠ a VOŠ  Karlove Vary napísali:

Ředitelka školy Mgr. Švejstilová Hana dnes přivítala dvě kolegyně ze slovenské zdravotnické školy z Považské Bystrice. Kolegyně přijely na odbornou stáž v rámci Erasmu+. Se zájmem si prohlédly celou školu, zajímaly je všechny obory na SZŠ i VOŠZ a nyní se účastní výuky na oboru Praktická sestra a Masér ve zdravotnictví. Dále je čeká exkurze v KKN a.s. Stáž potrvá celý týden, těšíme se, že bude oboustranně přínosná a bude se kolegyním u nás líbit.

• Bedminton – okresné kolo

• Dňa 6.5. 2022 sa uskutočnilo okresné kole v bedmintone žiakov a žiačok v telocvični gymnázia. Našu školu reprezentovali žiačky Valéria Várošová, Jana Várošová a Sandra Hrehorová a žiaci Andrej Peter Cibík, Boris Hojdík a Denis Lagíň. Po vyrovnaných a kvalitných zápasoch s obchodnou akadémiou, gymnáziom a strednou priemyselnou školou sa chalani umiestnili na krásnom 2.mieste a dievčatá na 3.mieste.

Žiakom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Žiaci Základnej školy sv. Augustína si u nás precvičili poskytovanie prvej pomoci

• Dňa 3.5.2022 navštívili našu školu v rámci hodiny biológie žiaci 7. ročníka ZŠ sv. Augustína v Považskej Bystrici. Členovia  krúžku prvej pomoci si pre nich pripravili praktické ukážky, žiaci si precvičili kardiopulmonálnu resuscitáciu na figuríne, na modeloch rán zastavili krvácanie, podali prvú pomoc pri dusení.

• "Ako sa vyhnúť informačnej zahltenosti?"

• 5.mája sa naši prváci  zúčastnili mediálnej prednášky s témou "Ako sa vyhnúť informačnej zahltenosti?". Lektorka Mgr. Andrea Cox, ktorá je zodpovedná za chod organizácie digiQ – DIGITÁLNA INTELIGENCIA, predstavila koncept digitálnej diéty a digitálneho detoxu. Porozprávala o tom, čo je to infodémia (informačná pandémia) a aké sú jej hlavné znaky. Priblížila, čo sa deje s naším mozgom a telom pri zaťažovaní sa informáciami a ako sa prejavuje nadmerné používanie internetu na nás samých. Prečo je potrebné selektovať informácie, ktoré sa k nám dostávajú dennodenne prostredníctvom masmédií? A čo podstatné si z nich máme vybrať. Následkom informačnej zahltenosti sa môžeme vyhnúť pomocou kritického myslenia a vedomého používania neustále rozvíjajúcich sa technológií a internetu.

Vzdelávacie podujatie sa uskutočnilo  vďaka Považskému osvetovému stredisku v Považskej Bystrici.

• Prvá pomoc stále aktuálna

• Dňa 26.4. 2022  sme v našej škole realizovali v rámci krúžku prvej pomoci výuku prvej pomoci  pre učiteľov MŠ Lánska v Považskej Bystrici. Pripravili sme prednášky z vybraných tém predmetu Prvá pomoc, spolu s praktickými ukážkami ich prezentovali zúčastneným, ktorí sa dozvedeli základné informácie o  poskytovaní prvej pomoci, precvičili si kardiopulmonálnu resuscitáciu na figuríne, znehybnili zlomeninu, ošetrili rany , popáleniny, dozvedeli sa základné informácie o postupoch pri náhlych stavoch ohrozujúcich život.

• Exkurzia v NÚSCH v Bratislave.

• Študenti IV.A a IV.B sa zúčastnili odbornej exkurzie v zdravotníckom zariadení - Národný ústav srdcových a cievnych chorôb v Bratislave.

Navštívili sme OAIM —> Oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny pre dospelých a pediatrické OAIM, kde prichádzajú pacienti z celého Slovenska.