• Ošetrovateľská starostlivosť v krajinách EÚ

• Tento projekt bol schválený v rámci programu ERASMUS+ pre oblasť vzdelávania a odbornej prípravy, Kľúčová aktivita 1- Vzdelávacia mobilita jednotlivcov.

Začiatok realizácie: september 2017

Termín ukončenia je predpokladaný na november 2018

Ciele projektu:

Hlavným cieľom tohto projektu je rozvíjanie odborných kompetencií a prepojenie teoretických vedomostí a praktických zručností žiakov v oblasti zdravotníctva a ošetrovateľstva, ktoré získali v škole, s praktickými činnosťami realizovanými v zdravotníckych a sociálnych zariadeniach v zahraničí s uplatnením princípov ECVET, zoznámiť žiakov s konkrétnym spôsobom ošetrovateľskej starostlivosti v zahraničí, rozšíriť ich vedomosti a skúsenosti o nové postupy a zároveň podporiť efektívny spôsob štúdia cudzieho jazyka pomocou pobytu v danej krajine.

Predpokladaný termín odborných stáži: máj - jún 2018

• realizácia dvoch turnusov odborných stáži vo Vítkovickej nemocnici- dĺžka 2x dva týždne, 2x6 žiakov a jedna odborná vyučujúca s každou skupinou.
          • realizácia odbornej stáže v Portsmouth Day Service v Anglicku- dĺžka 2 týždne, 3 žiaci a jedna odborná vyučujúca
          • realizácia odbornej stáže v  Haus Schlachtensee- Alpenland Pflegeheime Berlin GmbH v Nemecku- dĺžka 2 týždne, 3 žiaci a jedna odborná vyučujúca

Počas praxe získajú skúsenosti s odlišnými pracovnými postupmi, návykmi, ovplyvnenými inou kultúrou a mentalitou. Stretnú sa s iným pracovným prostredím, kolektívom a budú sa musieť vedieť týmto novým podmienkam prispôsobiť a zároveň zodpovedne vykonávať pridelené úlohy, ktoré sú súčasťou spracovaných jednotiek výsledkov učenia.

Získané skúsenosti a zručnosti budú môcť po návrate prezentovať svojim spolužiakom doma ako ich i uplatniť vo svojom ďalšom štúdiu a v budúcom povolaní. Sme presvedčení, že im tieto skúsenosti uľahčia vstup na trh práce nielen v rámci Slovenska ale aj v rámci celej Európskej únie. Zároveň sa žiaci oboznámia so zvykmi a kultúrnou rozmanitosťou krajiny,  zvýši sa ich multikultúrne povedomie. Pobyt v cudzej krajine bude pre nich životnou skúsenosťou, rozvinie sa u nich samostatnosť a zodpovednosť za svoje konanie, zvýši sa ich sebavedomie, že dokázali pracovať v zahraničnom zariadení, získajú a zdokonalia si jazykové zručnosti v bežnej komunikácii a nadviažu nové priateľstvá. Predpokladáme, že sa zväčší ich motivácia pokračovať i po zahraničnej odbornej stáži vo vzdelávaní a odbornej príprave.