• 53 71 H Sanitár

• Externé štúdium - večerné stredné odborné štúdium (jednoročné)

Charakteristika učebného odboru

Vyučovanie teoretických predmetov ako aj vyučovanie sanitárskych činností v zdravotníckom zariadení prebieha pod vedením a dohľadom učiteliek odborných predmetov Strednej zdravotníckej školy v Považskej Bystrici.

Absolvent učebného odboru je pripravený samostatne vykonávať sanitárske činnosti na všetkých lôžkových oddeleniach, operačných sálach, v laboratóriach, lekárenskej službe, na transfúznych oddeleniach, v pitevni, v centrálnej sterilizácii, sadrovni, na jednotlivých oddeleniach úradov verejného zdravotníctva, v zariadeniach sociálnej starostlivosti a kúpeľných zariadeniach.

Prihláška: formulár je možné stiahnuť tu,

zaslať do: 31. mája daného roku.

Súčasťou prihlášky je overená kópia dokladu o vzdelaní - maturitné vysvedčenie alebo výučný list, potvrdenie od lekára o schopnosti štúdia, štrukturovaný životopis.

Kritériá prijatia : bez prijímacích skúšok,uchádzač nemusí pracovať v zdravotníckom ani sociálnom zariadení.

Organizácia štúdia:

Štúdium trvá 1 školský rok, časť vyučovania prebieha v škole a časť v zdravotníckom zariadení - 2x/ týždeň ( popoludnie).

Dni vyučovania budú oznámené úchádzačom pri zápise na štúdium.

Predmety

1. teoretické

• zdravoveda (64 hodín),
        • prvá pomoc (32 hodín)
        • sanitárstvo (64 hodín),
        • sanitárstvo- cvičenia (64 hodín),

2. praktické

• sanitárske činnosti- odborná klinická prax v zdravotníckom zariadení (256 hodín).

Počet žiakov na prijatie: 30

Ukončenie štúdia:

záverečnou skúškou (zvyčajne po 15. júni daného školského roka) záverečná skúška pozostáva z: - písomnej, praktickej a ústnej časti.

Dokladom o ukončení štúdia je výučný list.