• 5370 M masér

• Denné štvorročné  štúdium pre absolventov ZŠ.

Študijný odbor masér pripravuje zdravotníckych pracovníkov, ktorí sú spôsobilí samostatne vykonávať odborné masérske činnosti a odborné činnosti vo foto-, hydro-, termo-, balneoterapii v preventívnom, diagnostickom a liečebnom režime zdravotnej starostlivosti v zdravotníckych zariadenia, zariadeniach prírodných liečebných kúpeľoch, špecializovaných zariadeniach, zariadeniach sociálnych služieb, wellness a iných zariadeniach.

Absolvent študijného odboru je pripravený:

• samostatne vykonávať na základe ordinácie lekára klasickú masáž
          • samostatne vykonávať na základe ordinácie lekára reflexnú masáž
          • samostatne vykonávať na základe ordinácie lekára manuálnu lymfodrenáž
          • samostatne pripravovať a vykonávať podľa ordinácie lekára procedúry foto-, hydro-, termo a balneoterapie
          • samostatne vykonávať športovú masáž – samostatne vykonávať reflexnú masáž chodidiel a akupresúru
          • podieľať sa na primárnej, sekundárnej a terciárnej prevencii – poskytovať odbornú prvú pomoc.

Priebeh štúdia:

• V 1. a 2. ročníku prevláda teoretické vyučovanie s cvičeniami  v laboratórnych podmienkach.
          • 3. a 4. ročník sú zamerané na odbornú klinickú prax v zdravotníckych zariadeniach ústavnej zdravotnej starostlivosti a v zariadeniach liečebných prírodných kúpeľov.

Odborné predmety:

• latinský jazyk, anatómia a fyziológia, zdravie a klinika chorôb, patológia, preventívne lekárstvo, prvá pomoc, psychológia, pedagogika a profesijná komunikácia, organizácia zdravotníctva, fyzikálna terapia, rekondično-relaxačné cvičenia, masáže     a  odborná klinická prax.

Uplatnenie absolventa: v zdravotníckych zariadeniach, zariadeniach prírodných liečebných kúpeľov, špecializovaných zariadeniach, zariadeniach sociálnych služieb, wellness a iných zariadeniach.

Ukončenie štúdia: maturitná skúška zo:

• slovenského jazyka a literatúry
          • cudzieho jazyka (anglického alebo nemeckého jazyka)
          • teoretickej a praktickej časti odborných predmetov.

Stupeň vzdelania: úplné stredné odborné vzdelanie.

Možnosti ďalšieho štúdia: vzdelávacie programy pomaturitného a vysokoškolského štúdia.                                   Ďalšie vzdelávanie zdravotníckych pracovníkov podľa platnej legislatívy MZ SR.